System reklamy Test
O Adele

Adele, jako piosenkarka bardzo młoda jest także piosenkarką powszechnie znaną i odnoszącą wielkie sukcesy. W czasie trwania jej dotychczasowej kariery lista nagród i nominacji ciągle się wydłuża. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę nie tylko na fakt ile statuetek gwiazda odbierze ale również na to, na jakich listach przebojów plasują się jej piosenki. Jeśli chodzi np o singiel „Could Shoulder” czy „Hometown Glory”, które sa debiutanckimi piosenkami artystki zaszły one bardzo wysoko, bo na czołowe miejsca w magazynie Billboard.

Album 19, popularnie rozchwytywany i przynoszący wielką sławę Adele niesie ze sobą także wielki kosz nagród. Są to między innymi nagrody Grammy, European Border Breakers Award i Brit Award. Kolejnym faktem jakim może poszczycić się Adele jest aż ośmiokrotna nominacja do nagrody Grammy w kategorii Song of the Year a także Best Female Pop Vocal Performance i Rocord of The Year, jak również po jednej nominacji do Brit Award, MTV Video Music Awards znanego jako VMA, czy Q Awards. Szereg nagród jednak na tym się nie kończy.

Krążek pod tytułem 21 po raz kolejny zapewnia artystce nagrodę Grammy tym razem siedmiokrotnie, dwie statuetki Brit Awards, dwanaście Billboard Music Awards, dwie Ivor Novello Awards, MOBO Award oraz Urban Music Award. Jak widać to spektakularny sukces.

Nagrodę przynosi także singiel nagrywany do filmu „Skyfall”, opowiadającego o perypetiach znanego agenta Jamesa Bonda. Za to nagranie Adele dostaje Złoty Glob, nagrodę Akademii Filmowej a także Critics Choice Award.

W sumie młodziutka, brytyjska artystka w ciągu można rzec kilku ładnych lat kariery została już nominowana 179 razy do największych nagród jakie można przyznać. Sama takich nagród otrzymała łącznie 73.

TEST