System reklamy Test
Kariera
Artystka ciesząca się niezwykłą sławą. Jej albumy sprzedają się ja świeże bułeczki w setkach tysięcy a nawet milinach egzemplarzy. Brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, a także posiadaczka wspaniałego głosu. Mowa oczywiście o Adele, a w pełnym brzmieniu Adele Laurie Blue Adkins. Pomimo młodego wieku artystka odnosi spektakularne sukcesy, zdobywa wyróżnienia i szereg nagród o których wielu artystów może tylko pomarzyć w czasie trwania całej swej kariery. W dniu dzisiejszym Adele ma 28 lat. Jej zaskakujący głos można określić jako głos kobiety mającej lat 40. 

Jak wyglądała kariera Adele od początku?  Już jako dziecko Adele uświetniała swoimi występami przyjęcia wydawane przez jej matkę. W wieku 16 lat młodziutka artystka napisała piosenkę pt "Hometown Glory" którą wykorzystano w późniejszym czasie w serialu "Chirurdzy"  W 2003 roku Adele rozpoczyna naukę w Brytyjskiej Szkole Sztuki Widowiskowej i Technologii. Ma tu zaszczyt uczyć się w jednej klasie z Jessi J czy Leoną Lewis. Po ukończeniu szkoły, 3 lata później piosenkarka planuje rozwijać skrzydła jako szef działu artystycznego w wytwórni muzycznej, życie jednak toczy się inaczej.  Na początku 2007 roku Adele koncertuje w kilku londyńskich klubach, a wkrótce potem rusza w krajową trasę koncertową z Jackiem Penatem. W czasie koncertów piosenkarka pełni rolę pomocnika zagrzewającego publiczność przed występem gwiazdy. Dla tej także gwiazdy Adele nagrywa partie wokalne, które możemy usłyszeć w piosence „My Yvonne”. W czasie trwania sesji nagraniowej artystka nawiązała znajomość z Jimem Abbisem, który w późniejszym czasie zajął się produkcją większości piosenek znajdujących się na dwóch albumach samej Adele. W czerwcu zakończyły się prace na materiałem na pierwszą płytę gwiazdy. W tym także czasie piosenkarka debiutuje w telewizji występując jako gość muzyczny w talk-show Later... with Jools Holland, który był emitowany na kanale BBC. W trakcie odcinka zaprezentowała utwór pod tytułem "Daydreamer"  8 grudnia Adele została ogłoszona laureatką nagrody Brit w kategorii "Wybór krytyków".  Wraz z nadchodzącym rokiem 2008 piosenkarka rozpoczyna solowe występu podczas koncertów akustycznych. Na początku stycznia została ogłoszona laureatką Sound of 2008. Z dniem 28 stycznia na świat przychodzi pierwsze "muzyczne" dziecko Adele. Debiutancki, studyjny album noszący tytuł "19" Album podbija świat i zdobywa uznanie krytyków muzycznych. Zapewnia także piosenkarce zwycięstwo podczas ceremonii Urban Music Award w kategorii „Najlepszy występ jazzowy", jak również nominację do Mercury Prize w kategorii „Album roku, nagrody Q w kategorii „Przełom roku” oraz nagrody Music of Black Origin w kategorii „Najlepsza brytyjska artystka”. To dopiero pierwszy krążek, a cieszy się ogromną popularnością. 
Od maja 2008 do czerwca 2009 roku piosenkarka śpiewa w trasie koncertowej z motywem przewodnim "An Evening with Adele" Niedługo potem część trasy zostaje przez nią odwołana, gdyż chciała poświęcić więcej czasu ukochanemu chłopakowi.  8 lutego 2009 roku w czasie 51 ceremonii przyznania nagrody Grammy w ręce Adele trafiają dwie statuetki. Pierwsza w kategorii "Najlepszy Nowy Artysta", druga zaś " "Najlepszy żeński wokalny występ popowy". Pojawiły się także nominacje w kategoriach „Nagranie roku” i „Piosenka roku” (za utwór „Chasing Pavements”). W tym samym miesiącu album 19 uzyskuje status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych. 14 maja Adele pojawia się gościnnie w dwudziestym drugim odcinku znanego serialu "Brzydula Betty", a 28 maja bierze udział w koncercie zorganizowanym w amfiteatrze Hollywood Bowl w Los Angeles. We wrześniu tego samego roku piosenkarka występuje u boku gwiazd takich jak Miley Cyrus, Jennifer Hudson czy Kelly Clarkson na charytatywnym koncercie Divas który zorganizowany był w nowojorskiej Akademii Muzycznej w Brooklynie.

W 2010 roku Adele otrzymuje kolejną nominację do nagrody Grammy, w kategorii „Najlepszy żeński wokalny występ popowy”. Pod koniec listopada światu ukazuje się singiel "Rolling in the Deep", który zwiastował nową płytę. Uplasował się on na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów. Długo oczekiwany, nowy krążek zostaje wydany 24 stycznia 2011 roku. "21", bo taki jest jego tytuł, podobnie jak pierwszy album nawiązuje do wieku artystki. Materiał na płytę został napisany po rozstaniu Adele z ukochanym. Album zyskał duże uznanie,a także pochlebne oceny krytyków muzycznych. Osiągnął międzynarodowy sukces docierając na pierwsze miejsce listy najczęściej kupowanych albumów w ponad 25 krajach na całym świecie.  15 lutego artystka bierze udział (jako gość muzyczny) w 31 ceremonii wręczenia nagród Brit. Podczas swojego występu z piosenką "Someone Like You", Adele daje bardzo emocjonujący popis. Pod koniec wykonywania piosenki po prostu się rozpłakała. 

Występ ten był uznawany przez krytyków i obserwatorów za najlepszy w czasie trwania całej gali.  Pod koniec maja, w połowie amerykańskiej trasy koncertowej Artystka traci głos. Przyczyna jest infekcja gardła i zmęczenie.Wkrótce potem zostaje rozpoznany krwotok ze strun głosowych. Adele ma bezwzględnie milczeć przez około miesiąc aby dojść do formy. 9 sierpnia trasa koncertowa zostaje wznowiona. 29 sierpnia natomiast gwiazda występuje gościnnie w czasie ceremonii wręczenia MTV Video Music Awards. Zaśpiewała wtedy utwór "Someone Like You". W czasie gali inny z utworów Adele, "Rolling in the Deep", a dokładniej jego teledysk zostaje wyróżniony trzema statuetkami w kategoriach :„Najlepsza dyrekcja artystyczna”, „Najlepszy montaż” i „Najlepsza kinematografia”. Klip nominowano także w kilku innych kategoriach. 
Październik to kolejna utrata głosu przez artystkę. Przez chorobę odwołała swój występ na gali wręczenia nagród Q,  podczas której wyróżniona została dwiema statuetkami: dla „Najlepszej artystki” i „Najlepszej piosenki” (za „Rolling in the Deep”). Na przełomie października i listopada Adele poddała się zabiegowi mikrochirurgii struny głosowej i wraca do zdrowia Do końca roku drugi album "21" został sprzedany w ponad 3,4 milionach egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii. Dzięki temu krążek został okrzyknięty najlepiej sprzedającą się płytą w XXI wieku. Przyniosło to Adele kolejny sukces gdyż ona sama została pierwszą w historii artystką, która w ciągu jednego roku kalendarzowego sprzedała ponad trzy miliony płyt.  W lutym 2012 roku piosenkarka powraca po przerwie wynikłej z operacji. Powrót na scenę wiążę się z występem w czasie 54 ceremonii wręczenia nagród Grammy. W trakcie gali zaprezentowała piosenkę „Rolling in the Deep” a także odebrała statuetki za wygraną we wszystkich kategoriach, w których była nominowana, były to „Nagranie roku”, „Piosenka roku” i „Najlepszy krótkometrażowy teledysk” (za utwór „Rolling in the Deep”), „Najlepszy solowy występ popowy” (za „Someone Like You”), „Album roku” i „Najlepszy popowy album wokalny" przyznany za album "21"   Spektakularny sukces Adele odniosła po nagraniu singla do filmy "Skyfall" opowiadającego o przygodach znanego agenta Jamesa Bonda. Oficjalnie potwierdzono, że to właśnie Adele jest odpowiedzialna za napisanie, skomponowanie i nagranie piosenki w październiku. Utwór powstał przy współpracy artystki z  Paulem Epworthem.4 października singiel trafił na drugie miejsce brytyjskiej listy przebojów z wynikiem 92 tys. sprzedanych egzemplarzy. Niedługo potem ten sam utwór otrzymał Złoty Glob w kategorii „Najlepsza piosenka oryginalna” a także Nagrodę Akademii Filmowej z tego samego tytułu.  W 2012 roku ukazała się pierwsza oficjalna biografia Adele zatytułowana Być jak... Adele, której autorką została Caroline Sanderson.

23 października 2015 roku światło dzienne ujrzał utwór "Hello", który zapowiadał trzeci album artystki.  Singiel ustanowił nowy rekord odtworzeń VEVO w ciągu 24 godzin, uzyskując liczbę ponad 27.7 milionów wyświetleń. Jak widać to ogromny sukces w niezwykle krótkim czasie. Cały album w porównaniu do poprzednich jest znacznie bardziej spokojny. Adele mówi, że płyta opowiada o pogodzeniu się ze samą sobą, ze stratą czasu oraz z tym czego nie zrobiła i tym co zrobiła.

Aktualnie Adele jest kochającą mamą i szczęśliwą kobietą, czekamy na kolejne albumu i życzymy wielu sukcesów.